MravenciMravenci rodu Lasius:
  • Mravenec domácí (Lasius emarginatus) tmavohnědě zbarvený
  • Mravenec obecný (Lasius niger) šedočerně zbarvený
  • Mravenec stínomilný (Lasius umbratus) světle žlutě zbarvený
  • Mravenec hnědý (Lasius bruneus) hnědě zbarvený
Biologie a chování:

Všichni tito mravenci jsou v Evropě původní.
Nejčastěji do bytů proniká Mravenec domácí.
Mravenci jsou silně sociální hmyz, který žije ve velkých koloniích (mraveništích), které jsou tvořeny královnou, dělnicemi a samci, kteří po vyrojení hynou.

Vývoj mravence od vajíčka po dospělce trvá přibližně 2 měsíce.
Dělnice mravenců žijí 2 - 3 roky a královny dokonce 15 - 20 let.

Výrazná aktivita mravenců začíná vždy v jarním období!

Hnízda mravenců obecných, stínomilných a hnědých jsou většinou mimo budovu ve dlažbách,zahradních cestičkách, pod kameny, apod. (do budov většinou nepronikají).

Hnízda mravence domácího se většinou nacházejí v základech domů a zídkách odkud proniká do vnitřku domu.

Škody způsobené všemi druhy mravenců:
  • Mravenci činí potraviny nepoživatelné.
  • Velké množství mravenců je obtěžující.
  • Přenašeči choroboplodných zárodků na povrchu těla (velký problém v potravinářství a zdravotnictví).

Hubení se provádí dezinsekčním barierovým postřikem v okolí objektu, který je napadán, nebo požerovými nástrahami položením přimo na trasu pohybu, popřípadě kombinací obou dezinsekčních metod.

Dalším druhem je Mravenec faraón:

Biologie a chování:

Kolonie faraónů je rozdělena na několik malých podkolonií (mají vícekráloven).
V mraveništích se nachází hnědožluté dělnice cca 2,5 mm velké (žijí cca 20 týdnů), samci, kteří jsou černohnědí cca 3 mm velcí a mají křídla (po spáření hynou) a královny hnědožluté s tmavší hlavou o velikosti 3,5 - 4,5 mm (žijí cca 12 měsíců).

Hnízda Mravence faraóna:

Jsou vždy v budovách na nepřístupných místech, jako například ve spížích, za kachličkami, dřevěným obložením stěn, apod.

Hubení se provádí dezinsekčním barierovým postřikem v okolí objektu, který je napadán, nebo požerovými nástrahami položením na trasu pohybu, popřípadě kombinací obou dezinsekčních metod.

V případě, že je váš objekt napaden mravenci, kontaktujte našeho odborného pracovníka firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram, který přijede na místo, provede průzkum objektu a zvolí nejvhodnější aplikaci dezinsekčního prostředku pro učinnou likvidaci Vašeho problému s mravenci všeho druhu. 


objednat dezinsekci ....... mravenci objednat úklid po DDD ....... mravenci


Dezinsekce

Dezinsekce je obor, který se zabývá metodami a prostředky hubení hmyzu a ostatních členovců. V komunální oblasti pak  jde zejména o druhy tzv. synatropní, žijící v blízkosti člověka, a mající význam hygienický, přenášející některé choroby, či škodící na uskladněných produktech, šatstvu a podobně.

Nejvíce našich dezinsekčních zásahů ke kterým je naše firma Deratizace Příbram volána jsou ve spojitosti s výskytem štěnic, Rusa domácího, švábů a jiného například bodavého hmyzu jako jsou vosy a sršni.

V případě výskytu jákehokoliv škůdce je nutné kontaktovat našeho odborného pracovníka ve službách oboru deratizace, dezinsekce a dezinfekce, který provede průzkum zamořeného objektu, určí škůdce a stanoví rozsah a postup dezinsekce.

Veškeré naše zásahy a postupy jsou prováděny dle předepsané metodiky, schválenými biocidními přípravky a v souladu s platnými zákony.

V případě výskytu jakého koliv množství škůdců se co možná nejrychleji obraťte na naše pracovníky firmy Deratizace Příbram, jelikož množení těchto živočichů je velmi rychlé. Používáním volně prodejných sprejů a postřiků docílíte jen oddálení a zbytečné prodražení profesionální dezinsekce.

Nejčastější důvody proč nevoláte profesionála:

Stydím se! Není důvod, jelikož takovou malou potvůrku jako je štěnice si můžete přivézt jako nechtěný suvenýr z dovolené i v 5* hotelu nebo z cesty vlakem, autobusem, aj. Tudíž to neznamená, že jste nepořádný/á.

Co si pomyslí sousedé? - Vůbec nic ve většině případů o přítomnosti pracovníka, který provádí dezinsekci ani neví, diskrétnost na prvním místě.

Vysoká cena.
- Mohlo by se zdát ale, není tomu tak. Nákupem neučinných prostředků v drogerii si cenu zbytečně navyšujete sami. Cena dezinsekce se stanovuje dle zamoření objektu a nutnosti opakování. Proto ta nutnost volat odborníka ihned po objevení škůdce.

Nebojte se zavolat, my na rozdíl od štěnic nekoušeme!
 Úklid po deratizaci, desinsekci, desinfekci

Úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci je dalším velice důležitým krokem v likvidaci škůdců a infekčních činitelů.

Ne každý zákazník je schopen tuto činnost po dezinsekčním nebo deratizačním zákroku zvládnout sám.

Pro tento případ jsou zde připraveni pracovníci firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram, kteří pro vás tento úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci zajistí.

Úklid po DDD zásahu a jeho průběh:

Přijedeme na místo a zákazník si určí rozsah úklidu.
Naši pracovníci jsou na úklidy po deratizacích a dezinsekcích zvyklí tudíž je nějaký ten mrtví brouček nepřekvapí.

Při úklidu po deratizaci nebo dezinsekci používáme klasickou úklidovou techniku, ale i parní čističe a jiné vychytávky.
K samozřejmosti patří pečlivost našich úklidových pracovníků a využívání kvalitních dezinfekčních a čistících prostředků.

Neváhejte kontaktovat naše pracovníky pro zajištění služeb v oblasti deratizace, dezinfekce a dezinsekce. Veškeré tyto služby pro Vás náš tým firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram zajistí od A až do Z.

 


Lokality, kde působíme

ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ2020 ....... 2023 © deratizacepribram.cz
webdesign | websystem | KAO.cz