RusiVzhled a biologie:

Dospělci rusa domácího mají žlutavou až světle hnědou barvu s téměř rovnoběžnými, černými podélnými pásky na štítu těla.

Velikost dospělce rusa domácího bez tykadel je 10 - 15 mm

Ideální teplota pro život rusa domácího je 20 - 32 stupňů, teploty pod - 4 a nad 40 stupňů jsou pro rusy domácí smrtelné.

Vývoj od vajíčka po dospělce při teplotách okolo 25 stupňů trvá cca 2 měsíce, při nižších teplotách až 7 měsíců.

Délka života u rusa domácího se pohybuje v rozmezí 6 - 12 měsíců s ohledem na podmínky pro život.

Samice rusa domácího za svůj život vytváří asi 7 ooték(váčky s vajíčky), které obsahují cca 30 vajíček.
Inkubační doba každé ootéky je 2 - 5 týdnů, opět záleží na podmínkách.

Chování rusů domácích:
  • Jeho aktivita probíhá převážně v noci - je velmi plachý.
  • Dokáže se pohybovat po všech površích (sklo, kov, dřevo, apod.).
  • Jako vhodné úkryty volí různé škvíry a štěrbiny (za kuchyňskou linkou, za lednicí, za sporákem, ale i v blízkosti akvárií a různých neudržovaných skladech).
  • Rus domácí je všežravý a v nutnosti žere papír, kůži, apod.
  • Vydrží hladovět až 6 týdnů.
  • Rus domácí patří mezi přenašeče bakterie typu Salmonella, ale i dalších bakterií, roztočů a alergenů.

Škody způsobené rusem domácím:
  • znehodnocuje potraviny
  • přenáší bakterie, roztoče a mnoho alergenů
  • šíří nepříjemný zápach
  • nepříjemný pocit z lezoucího hmyzu

Likvidace rusů domácích - dezinsekcí:

V případě, že se ve vašem bytě či jiném objektu objeví Rus domácí, zavolejte technika firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram.

Náš dezinsekční pracovník přijede na místo provede odborný průzkum zasaženého objektu a následně provede dezinsekční zásah zaměřený na likvidaci obtížného rusa domácího.

Dezinsekční zásah:

se provádí postřikem dezinsekčního roztoku, pokládkou požerových dezinsekčních nástrah nebo kombinací obou způsobů (vždy rozhodne odborný dezinsekční technik na místě)

Po určené době je nutné zkontrolovat účinnost dezinsekčního zásahu. To se provede vizuální kontrolou objektu a položením tzv. lepových pastí, které obsahují feromon lákající hmyz k sobě.
V případě, že se v pasti objeví další jedinci, je nutné učinit další dezinsekční zásah!!!Veškeré tyto služby jsme pro Vás připraveni zajistit prostřednictvím našeho odborného pracovníka pro dezinsekce.

 


objednat dezinsekci ....... rusi objednat úklid po DDD ....... rusi


Dezinsekce

Dezinsekce je obor, který se zabývá metodami a prostředky hubení hmyzu a ostatních členovců. V komunální oblasti pak  jde zejména o druhy tzv. synatropní, žijící v blízkosti člověka, a mající význam hygienický, přenášející některé choroby, či škodící na uskladněných produktech, šatstvu a podobně.

Nejvíce našich dezinsekčních zásahů ke kterým je naše firma Deratizace Příbram volána jsou ve spojitosti s výskytem štěnic, Rusa domácího, švábů a jiného například bodavého hmyzu jako jsou vosy a sršni.

V případě výskytu jákehokoliv škůdce je nutné kontaktovat našeho odborného pracovníka ve službách oboru deratizace, dezinsekce a dezinfekce, který provede průzkum zamořeného objektu, určí škůdce a stanoví rozsah a postup dezinsekce.

Veškeré naše zásahy a postupy jsou prováděny dle předepsané metodiky, schválenými biocidními přípravky a v souladu s platnými zákony.

V případě výskytu jakého koliv množství škůdců se co možná nejrychleji obraťte na naše pracovníky firmy Deratizace Příbram, jelikož množení těchto živočichů je velmi rychlé. Používáním volně prodejných sprejů a postřiků docílíte jen oddálení a zbytečné prodražení profesionální dezinsekce.

Nejčastější důvody proč nevoláte profesionála:

Stydím se! Není důvod, jelikož takovou malou potvůrku jako je štěnice si můžete přivézt jako nechtěný suvenýr z dovolené i v 5* hotelu nebo z cesty vlakem, autobusem, aj. Tudíž to neznamená, že jste nepořádný/á.

Co si pomyslí sousedé? - Vůbec nic ve většině případů o přítomnosti pracovníka, který provádí dezinsekci ani neví, diskrétnost na prvním místě.

Vysoká cena.
- Mohlo by se zdát ale, není tomu tak. Nákupem neučinných prostředků v drogerii si cenu zbytečně navyšujete sami. Cena dezinsekce se stanovuje dle zamoření objektu a nutnosti opakování. Proto ta nutnost volat odborníka ihned po objevení škůdce.

Nebojte se zavolat, my na rozdíl od štěnic nekoušeme!
 Úklid po deratizaci, desinsekci, desinfekci

Úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci je dalším velice důležitým krokem v likvidaci škůdců a infekčních činitelů.

Ne každý zákazník je schopen tuto činnost po dezinsekčním nebo deratizačním zákroku zvládnout sám.

Pro tento případ jsou zde připraveni pracovníci firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram, kteří pro vás tento úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci zajistí.

Úklid po DDD zásahu a jeho průběh:

Přijedeme na místo a zákazník si určí rozsah úklidu.
Naši pracovníci jsou na úklidy po deratizacích a dezinsekcích zvyklí tudíž je nějaký ten mrtví brouček nepřekvapí.

Při úklidu po deratizaci nebo dezinsekci používáme klasickou úklidovou techniku, ale i parní čističe a jiné vychytávky.
K samozřejmosti patří pečlivost našich úklidových pracovníků a využívání kvalitních dezinfekčních a čistících prostředků.

Neváhejte kontaktovat naše pracovníky pro zajištění služeb v oblasti deratizace, dezinfekce a dezinsekce. Veškeré tyto služby pro Vás náš tým firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram zajistí od A až do Z.

 


Lokality, kde působíme

ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ2020 ....... 2023 © deratizacepribram.cz
webdesign | websystem | KAO.cz