SršniVzhled a biologie:
Dosahuje délky 18 - 40 mm
Na těle se sřídají barvy cihlová,černohnědá a žlutá.
Hnízda staví většinou v dutinách stromů ale i na půdách, kůlnách a jiných málo navštěvovaných místech. Hnízdo může mít v průměru i 80 cm a může v něm obývat i 1700 jedinců.
Roj tvoří samice (královny), dělnice, samci a nedospělí jedinci.

Samice a dělnice mají silná kusadla a žihadlo s jedem (jedovatost je srovnatelná s včelím bodnutím). Samec má kusadla měkčí a žihadlo nemá vůbec.

Sršeň svým vzhledem, velikostí a hlavně silným bzučením vzbuzuje strach, přitom se jedná o velmi klidná a neútočivá stvoření. Útok můžeme čekat v případě, že naší neopatrností dojde k poškození hnízda.

Sršeň je velmi užitečná, jelikož za den uloví a skonzumuje spoustu pro nás obtížného hmyzu (mouchy, můry, vosy, larvy, apod.), ale bohužel občas uloví i včelu. Mezi její další potravu patří dužina zralého ovoce, šťáva a míza stromů a keřů.

Zimování a přežívání roje:
Přežívají pouze mladé a oplozené královny, které odletí a přezimují v úkrytu a zbytek roje včetně staré královny hyne. Stará hnízda nejsou opakoveně využívána (ochrana před parazity).

Pro velkou užitečnost doporučujeme Sršeň obecnou nehubit.

!!! Likvidaci hnízd doporučujeme jen v přímém ohrožení života a zdraví (alergici, malé děti, prostory s velkým pohybem osob) !!!

Jak zásah probíhá:
Pracovník firmy Deratizace Příbram přijede na místo, provede ve speciálním obleku proti bodavému hmyzu prohlídku prostor za účelem lokalizace hnízda. Následně připraví dezinsekční přípravek a provede dezinsekční zásah. V případě, že se hnízdo nachází ve výšce disponujeme vlastní pracovní plošinou s pracovní výškou 18 metrů, ze které je možné zásah dokončit a ve velkém množství případů i hnízdo ihned odstranit.


objednat dezinsekci ....... sršni objednat úklid po DDD ....... sršni


Dezinsekce

Dezinsekce je obor, který se zabývá metodami a prostředky hubení hmyzu a ostatních členovců. V komunální oblasti pak  jde zejména o druhy tzv. synatropní, žijící v blízkosti člověka, a mající význam hygienický, přenášející některé choroby, či škodící na uskladněných produktech, šatstvu a podobně.

Nejvíce našich dezinsekčních zásahů ke kterým je naše firma Deratizace Příbram volána jsou ve spojitosti s výskytem štěnic, Rusa domácího, švábů a jiného například bodavého hmyzu jako jsou vosy a sršni.

V případě výskytu jákehokoliv škůdce je nutné kontaktovat našeho odborného pracovníka ve službách oboru deratizace, dezinsekce a dezinfekce, který provede průzkum zamořeného objektu, určí škůdce a stanoví rozsah a postup dezinsekce.

Veškeré naše zásahy a postupy jsou prováděny dle předepsané metodiky, schválenými biocidními přípravky a v souladu s platnými zákony.

V případě výskytu jakého koliv množství škůdců se co možná nejrychleji obraťte na naše pracovníky firmy Deratizace Příbram, jelikož množení těchto živočichů je velmi rychlé. Používáním volně prodejných sprejů a postřiků docílíte jen oddálení a zbytečné prodražení profesionální dezinsekce.

Nejčastější důvody proč nevoláte profesionála:

Stydím se! Není důvod, jelikož takovou malou potvůrku jako je štěnice si můžete přivézt jako nechtěný suvenýr z dovolené i v 5* hotelu nebo z cesty vlakem, autobusem, aj. Tudíž to neznamená, že jste nepořádný/á.

Co si pomyslí sousedé? - Vůbec nic ve většině případů o přítomnosti pracovníka, který provádí dezinsekci ani neví, diskrétnost na prvním místě.

Vysoká cena.
- Mohlo by se zdát ale, není tomu tak. Nákupem neučinných prostředků v drogerii si cenu zbytečně navyšujete sami. Cena dezinsekce se stanovuje dle zamoření objektu a nutnosti opakování. Proto ta nutnost volat odborníka ihned po objevení škůdce.

Nebojte se zavolat, my na rozdíl od štěnic nekoušeme!
 Úklid po deratizaci, desinsekci, desinfekci

Úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci je dalším velice důležitým krokem v likvidaci škůdců a infekčních činitelů.

Ne každý zákazník je schopen tuto činnost po dezinsekčním nebo deratizačním zákroku zvládnout sám.

Pro tento případ jsou zde připraveni pracovníci firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram, kteří pro vás tento úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci zajistí.

Úklid po DDD zásahu a jeho průběh:

Přijedeme na místo a zákazník si určí rozsah úklidu.
Naši pracovníci jsou na úklidy po deratizacích a dezinsekcích zvyklí tudíž je nějaký ten mrtví brouček nepřekvapí.

Při úklidu po deratizaci nebo dezinsekci používáme klasickou úklidovou techniku, ale i parní čističe a jiné vychytávky.
K samozřejmosti patří pečlivost našich úklidových pracovníků a využívání kvalitních dezinfekčních a čistících prostředků.

Neváhejte kontaktovat naše pracovníky pro zajištění služeb v oblasti deratizace, dezinfekce a dezinsekce. Veškeré tyto služby pro Vás náš tým firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram zajistí od A až do Z.

 


Lokality, kde působíme

ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ2020 ....... 2023 © deratizacepribram.cz
webdesign | websystem | KAO.cz