ŠtěniceVzhled a biologie:

Dospělci štěnic mají oválná žlutohnědá nebo červenohnědá těla o velikosti cca 5 mm.
Vývoj od vajíčka až po dospělce trvá v rozmezí 30 - 50 dnů.
Štěnice má 5 nymfálních stádií, aby se mohla ve svém vývoji posunout dále, musí se vždy nasát krve.
Optimální podmínky pro život Štěnice domácí jsou v rozmezí 20 - 25 stupňů Celsia

Délka života štěnice je přibližně 1,5 roku.
Samice Štěnice domácí za svůj poměrně dlouhý život naklade 200 - 500 vajíček.

Štěnice sají krev opakovaně, při nedostatku lidské krve sají i krev domácích mazlíčků(kočky, psi, ptáci, apod.),nebo dokáží i několik měsíců úplně hladovět.

Sání krve probíhá v noci, přes den je štěnice zalezlá v úkrytu.
Krev saje cca 5 - 10 minut, jednou za 3 - 4 dny.

Nejčastější úkryt Štěnice domácí:

Postele:
konstrukce, rámy, matrace a potahy matrací a různé škvíry a praskliny

Blízké okolí postelí: pod podlahovou krytinou a tapetami, za obrazy, v knihovnách a různých policích a pod sokly nábytku.

Ukazatel výskytu štěnic jsou tzv. svlečky a výkaly v podobě černých skvrn u vchodů do úkrytů.

Šíření štěnic:

Přenosem z hotelu nebo jiného ubytovacího zařízení (klidně i luxusního 5* hotelu).
Na zavazadle, z prostředku MHD, apod.
Migrací ze sousedního štěnicemi zamořeného bytu v domě.
Přinesením použitého nábytku např. z bazaru nebo od někoho na inzerát, apod.

Štěnice v bytě v dnešní době neznamená to, že jste nepořádní!!! Štěnice se vyskytují všude kolem nás a je velmi snadné je donést do svého bytu.

Co je nutné udělat při nálezu štěnic?

Na nic nečekat a zavolat pracovníka firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram, jelikož Štěnice domácí se velice rychle množí.
Náš pracovník po dohodě s vámi přijede na místo a provede odbornou prohlídku s určením velikosti zamoření.

Doporučujeme před příjezdem našeho dezinsekčního pracovníka nic neuklízet ani nepřemisťovat, jelikož by mohlo dojít k rozšíření štěnic i do dalších částí objektu a tím i k prodražení celého zásahu!!!

Jak bude probíhat dezinsekční zásah proti štěnicím?

Hlavní zásadou naší firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram je především diskrétnost!


Náš pracovník provede důkladný postřik dezinsekčním přípravkem. Dezinsekční zásah může trvat i několik hodin, jelikož je nutné vystříkat co největší počet úkrytů a ploch(může dojít i k pohybu s nábytkem). V případě potřeby se použije injektáž dezinsekčního přípravku do štěrbin nebo použije insekticidní dýmovnice a v případě elektrorozvodů speciální insekticidní popraš.

Rozhodně i při té nejpečlivější práci nelze při prvním dezinsekčním zásahu zlikvidovat všechny štěnice v zamořeném prostoru. Dojde k dovylíhnutí mladých štěnic z vajíček!!! Z tohoto důvodu je nutné dezinsekční postřik po určené době i několikrát opakovat, jinak dojde k opětovnému namnožení štěnic v ošetřeném objektu.

Uděláme vše, abychom Vás problému se štěnicemi zbavili.


 


objednat dezinsekci ....... štěnice objednat úklid po DDD ....... štěnice


Dezinsekce

Dezinsekce je obor, který se zabývá metodami a prostředky hubení hmyzu a ostatních členovců. V komunální oblasti pak  jde zejména o druhy tzv. synatropní, žijící v blízkosti člověka, a mající význam hygienický, přenášející některé choroby, či škodící na uskladněných produktech, šatstvu a podobně.

Nejvíce našich dezinsekčních zásahů ke kterým je naše firma Deratizace Příbram volána jsou ve spojitosti s výskytem štěnic, Rusa domácího, švábů a jiného například bodavého hmyzu jako jsou vosy a sršni.

V případě výskytu jákehokoliv škůdce je nutné kontaktovat našeho odborného pracovníka ve službách oboru deratizace, dezinsekce a dezinfekce, který provede průzkum zamořeného objektu, určí škůdce a stanoví rozsah a postup dezinsekce.

Veškeré naše zásahy a postupy jsou prováděny dle předepsané metodiky, schválenými biocidními přípravky a v souladu s platnými zákony.

V případě výskytu jakého koliv množství škůdců se co možná nejrychleji obraťte na naše pracovníky firmy Deratizace Příbram, jelikož množení těchto živočichů je velmi rychlé. Používáním volně prodejných sprejů a postřiků docílíte jen oddálení a zbytečné prodražení profesionální dezinsekce.

Nejčastější důvody proč nevoláte profesionála:

Stydím se! Není důvod, jelikož takovou malou potvůrku jako je štěnice si můžete přivézt jako nechtěný suvenýr z dovolené i v 5* hotelu nebo z cesty vlakem, autobusem, aj. Tudíž to neznamená, že jste nepořádný/á.

Co si pomyslí sousedé? - Vůbec nic ve většině případů o přítomnosti pracovníka, který provádí dezinsekci ani neví, diskrétnost na prvním místě.

Vysoká cena.
- Mohlo by se zdát ale, není tomu tak. Nákupem neučinných prostředků v drogerii si cenu zbytečně navyšujete sami. Cena dezinsekce se stanovuje dle zamoření objektu a nutnosti opakování. Proto ta nutnost volat odborníka ihned po objevení škůdce.

Nebojte se zavolat, my na rozdíl od štěnic nekoušeme!
 Úklid po deratizaci, desinsekci, desinfekci

Úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci je dalším velice důležitým krokem v likvidaci škůdců a infekčních činitelů.

Ne každý zákazník je schopen tuto činnost po dezinsekčním nebo deratizačním zákroku zvládnout sám.

Pro tento případ jsou zde připraveni pracovníci firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram, kteří pro vás tento úklid po deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci zajistí.

Úklid po DDD zásahu a jeho průběh:

Přijedeme na místo a zákazník si určí rozsah úklidu.
Naši pracovníci jsou na úklidy po deratizacích a dezinsekcích zvyklí tudíž je nějaký ten mrtví brouček nepřekvapí.

Při úklidu po deratizaci nebo dezinsekci používáme klasickou úklidovou techniku, ale i parní čističe a jiné vychytávky.
K samozřejmosti patří pečlivost našich úklidových pracovníků a využívání kvalitních dezinfekčních a čistících prostředků.

Neváhejte kontaktovat naše pracovníky pro zajištění služeb v oblasti deratizace, dezinfekce a dezinsekce. Veškeré tyto služby pro Vás náš tým firmy Deratizace, dezinfekce, dezinsekce Příbram zajistí od A až do Z.

 


Lokality, kde působíme

ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ2020 ....... 2023 © deratizacepribram.cz
webdesign | websystem | KAO.cz